Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Lördagen den 26 maj 14:30 (Pingstafton)

Tillbaka

Följande spelare och lag är anmälda till denna start just nu:

Anmälda spelare


 

Namn

Klubb

Klass
1. Alexander Martinsson Lunds BK Mamba Herrar A, klass 1
2. Bo Nerpin Östersunds BK Herrar A, klass 4
3. Jan Alverstam Karlslunds IF BF Herrar A, klass 4
4. Kennet Kaneby BK Stallis Herrar A, klass 4
5. Lennart Lindgren IKW/Köping BK Herrar A, klass 4
6. Roland Öhman Karlslunds IF BF Herrar A, klass 4
7. Stefan Yngström Team Enköping BK Herrar A, klass 4
8. Sören Rådsäter Östersunds BK Herrar A, klass 4
9. Alf Dehlin Tetra Laval BF Herrar A, klass 5
10. Björn Strandberg BK Örnen Herrar A, klass 5
11. Jukka Kolehmainen BK Merrimac Herrar A, klass 5
12. Kent Börlin BK Örnen Herrar A, klass 5
13. David Sandberg Karlslunds IF BF Herrar B, klass 1
14. Eric Arveteg Kulladals BS Herrar B, klass 1
15. Gustav Stangrund Norrtälje BwK Herrar B, klass 1
16. Jon Kristoffersson Lunds BK Mamba Herrar B, klass 1
17. Jimmy Carlsson BC 24 Carat Herrar B, klass 2
18. Joakim Borglin Staffanstorps BK Herrar B, klass 3
19. Ari Poikela Team Enköping BK Herrar B, klass 4
20. Erik Björklund Östersunds BK Herrar B, klass 4
21. Mats Svanberg BK Fight Herrar B, klass 4
22. Mikael Nordling BK Merrimac Herrar B, klass 4
23. Conny Halvarsson Östersunds BK Herrar B, klass 5
24. Gert Lundahl BK ABeCe Herrar B, klass 5
25. Kennet Andersson BK Nobel Herrar B, klass 5
26. Kent Svensson BK Örnen Herrar B, klass 5
27. Leif Berglund Tetra Laval BF Herrar B, klass 5
28. Bertil Schoug Lunds BK Mamba Herrar, klass 6
29. Carsten Lundahl Lunds BK Mamba Herrar, klass 6
30. John Wellstead Team Lerum BC Herrar, klass 6
31. Kjell-Åke Pettersson Team Alingsås BC Herrar, klass 6
32. Helén Johnsson IS Göta Damer A, klass 3
33. Victoria Björk Borås GIF BK Damer B, klass 1
34.      
35.      
36.      
 

Anmälda tvåmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Gert Lundahl BK ABeCe Herrar B, klass 5
  Leif Berglund Tetra Laval BF Herrar B, klass 5
2. Bertil Schoug Lunds BK Mamba Herrar, klass 6
  Carsten Lundahl Lunds BK Mamba Herrar, klass 6
3. Kennet Kaneby BK Stallis Herrar A, klass 4
  Stefan Yngström Team Enköping BK Herrar A, klass 4
4. Ari Poikela Team Enköping BK Herrar B, klass 4
  Lennart Lindgren IKW/Köping BK Herrar A, klass 4
5. Bo Nerpin Östersunds BK Herrar A, klass 4
  Sören Rådsäter Östersunds BK Herrar A, klass 4
6. Joakim Borglin Staffanstorps BK Herrar B, klass 3
  Jon Kristoffersson Lunds BK Mamba Herrar B, klass 1
7. Erik Björklund Östersunds BK Herrar B, klass 4
  Jimmy Carlsson BC 24 Carat Herrar B, klass 2
8. Jan Alverstam Karlslunds IF BF Herrar A, klass 4
  Roland Öhman Karlslunds IF BF Herrar A, klass 4
9. Jukka Kolehmainen BK Merrimac Herrar A, klass 5
  Mikael Nordling BK Merrimac Herrar B, klass 4
10. Eric Arveteg Kulladals BS Herrar B, klass 1
  Gustav Stangrund Norrtälje BwK Herrar B, klass 1
 

Anmälda fyrmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Bertil Schoug Lunds BK Mamba Herrar, klass 6
  Carsten Lundahl Lunds BK Mamba Herrar, klass 6
  Gert Lundahl BK ABeCe Herrar B, klass 5
  Leif Berglund Tetra Laval BF Herrar B, klass 5
2. Ari Poikela Team Enköping BK Herrar B, klass 4
  Kennet Kaneby BK Stallis Herrar A, klass 4
  Lennart Lindgren IKW/Köping BK Herrar A, klass 4
  Stefan Yngström Team Enköping BK Herrar A, klass 4