Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Torsdagen den 17 maj 10:00 (Kristi Himmelsfärd)

Tillbaka

Följande spelare och lag är anmälda till denna start just nu:

Anmälda spelare


 

Namn

Klubb

Klass
1. Fredrik Melander BK Enjoy Herrar A, klass 2
2. Kristoffer Klasson Kinna BK Herrar A, klass 2
3. Hans Andersson BK Kasi Herrar A, klass 3
4. Pär Jansson Kinna BK Herrar A, klass 3
5. Anders Svensson Vetlanda BC Herrar A, klass 4
6. Lars Flack Kinna BK Herrar A, klass 4
7. Mikael Pettersson BK Enjoy Herrar A, klass 4
8. Rainer Petrelius BK Kasi Herrar A, klass 4
9. Alf Karlsson IK Sterling Herrar A, klass 5
10. Anders Palmgren Vetlanda BC Herrar A, klass 5
11. Per Thomassen BK Kasi Herrar A, klass 5
12. Roger Eliasson IK Sterling Herrar A, klass 5
13. Daniel Hjalmarsson Vetlanda BC Herrar B, klass 1
14. Joacim Gustafsson Vetlanda BC Herrar B, klass 1
15. Mikael Karlsson Vetlanda BC Herrar B, klass 3
16. Arto Tapola Kinna BK Herrar B, klass 4
17. Christer Svensson Vetlanda BC Herrar B, klass 4
18. Jari Maajaakkola BK Kasi Herrar B, klass 4
19. Björn Bränninger Kinna BK Herrar B, klass 5
20. Gert Lundin BK Trippel Herrar B, klass 5
21. Gullimar Åkerlund BK Enjoy Herrar B, klass 5
22. Morgan Kaldegård Kinna BK Herrar B, klass 5
23. Roger Fogelström Kinna BK Herrar B, klass 5
24. Tommie Rudolfsson Nybro IF Herrar B, klass 5
25. Anders Jardbring Vetlanda BC Herrar, klass 6
26. Moona-Ayfer Åberg Linköpings DBS Zorita Damer A, klass 3
27. Susanne Jonasson Kvänums BK Damer A, klass 4
28. Åsa Hilmerson BK Parant Damer B, klass 4
29. Gunilla Johnsson Team Extreme BS Damer B, klass 5
30. Barbro Pettersson BK Alley Team Damer, klass 6
31. Ewy Tykosson BK Parant Damer, klass 6
32. Pia Andersson BK Parant Damer, klass 6
33.      
34.      
35.      
36.      
 

Anmälda tvåmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Hans Andersson BK Kasi Herrar A, klass 3
  Per Thomassen BK Kasi Herrar A, klass 5
2. Jari Maajaakkola BK Kasi Herrar B, klass 4
  Rainer Petrelius BK Kasi Herrar A, klass 4
3. Gullimar Åkerlund BK Enjoy Herrar B, klass 5
  Mikael Pettersson BK Enjoy Herrar A, klass 4
4. Alf Karlsson IK Sterling Herrar A, klass 5
  Roger Eliasson IK Sterling Herrar A, klass 5
5. Kristoffer Klasson Kinna BK Herrar A, klass 2
  Pär Jansson Kinna BK Herrar A, klass 3
6. Björn Bränninger Kinna BK Herrar B, klass 5
  Lars Flack Kinna BK Herrar A, klass 4
7. Gert Lundin BK Trippel Herrar B, klass 5
  Morgan Kaldegård Kinna BK Herrar B, klass 5
8. Arto Tapola Kinna BK Herrar B, klass 4
  Roger Fogelström Kinna BK Herrar B, klass 5
 

Anmälda fyrmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Hans Andersson BK Kasi Herrar A, klass 3
  Jari Maajaakkola BK Kasi Herrar B, klass 4
  Per Thomassen BK Kasi Herrar A, klass 5
  Rainer Petrelius BK Kasi Herrar A, klass 4
2. Björn Bränninger Kinna BK Herrar B, klass 5
  Kristoffer Klasson Kinna BK Herrar A, klass 2
  Lars Flack Kinna BK Herrar A, klass 4
  Pär Jansson Kinna BK Herrar A, klass 3
3. Arto Tapola Kinna BK Herrar B, klass 4
  Gert Lundin BK Trippel Herrar B, klass 5
  Morgan Kaldegård Kinna BK Herrar B, klass 5
  Roger Fogelström Kinna BK Herrar B, klass 5