Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Torsdagen den 17 maj 14:30 (Kristi Himmelsfärd)

Tillbaka

Följande spelare och lag är anmälda till denna start just nu:

Anmälda spelare


 

Namn

Klubb

Klass
1. Magnus Kops-Eriksen BK Ohm Herrar A, klass 3
2. Anders Hallström BK Trix Herrar A, klass 4
3. Lars Dedorson BK Taifun Herrar A, klass 4
4. Ove Olander BK Ohm Herrar A, klass 4
5. Per Möller Team Partille BC Herrar A, klass 4
6. Mats Andersson BK Full House Herrar A, klass 5
7. Magnus Ahlberg BK Full House Herrar B, klass 3
8. Christer Hellberg BK Rapid Herrar B, klass 4
9. Lars Ohlsson BK Hammaren Herrar B, klass 4
10. Conny Gustafsson BK Treff Herrar B, klass 5
11. Göran Nilsson Team Partille BC Herrar B, klass 5
12. Jan-Erik Karlsson Team Partille BC Herrar B, klass 5
13. Stig Johansson Team Värnamo BC Herrar B, klass 5
14. Tomas Mill BK Taifun Herrar B, klass 5
15. Ulf Johansson BK Ohm Herrar B, klass 5
16. Bengt Englund BK Skinnsberg Herrar, klass 6
17. Bengt Jönsson BK Ohm Herrar, klass 6
18. Hans Werner Team Lerum BC Herrar, klass 6
19. Jan Långberg BK Ohm Herrar, klass 6
20. Jan Petrusson IK Sterling Herrar, klass 6
21. Karl-Åke Haglund BK Skinnsberg Herrar, klass 6
22. Kent Holm BK Skinnsberg Herrar, klass 6
23. Lars Larsson BK Safir Herrar, klass 6
24. Leif Toterud PBK Lurbo (H) Herrar, klass 6
25. Rudolf Rappu Team Partille BC Herrar, klass 6
26. Sven-Erik Tallgren PBK Lurbo (H) Herrar, klass 6
27. Marie Carlstrand BK Calluna Borås Damer A, klass 1
28. Therese Öhrwall BK Calluna Borås Damer A, klass 1
29. Madelene Carlstrand BK Calluna Borås Damer A, klass 3
30. Susanne Brink BK Calluna Borås Damer A, klass 3
31. Margaretha Carlsson BK Linnéa Damer A, klass 4
32. Margaretha Schöning Warpen BK Damer A, klass 5
33. Siv Dahlman BK Granen Damer B, klass 4
34. Annagreta Roos-Stridh Bollnäs BC (n) Damer, klass 6
35. Kerstin Eek Team Ystad BK Damer, klass 6
36. Margit Andersson Warpen BK Damer, klass 6
 

Anmälda tvåmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Göran Nilsson Team Partille BC Herrar B, klass 5
  Jan-Erik Karlsson Team Partille BC Herrar B, klass 5
2. Hans Werner Team Lerum BC Herrar, klass 6
  Rudolf Rappu Team Partille BC Herrar, klass 6
3. Bengt Englund BK Skinnsberg Herrar, klass 6
  Kent Holm BK Skinnsberg Herrar, klass 6
4. Leif Toterud PBK Lurbo (H) Herrar, klass 6
  Sven-Erik Tallgren PBK Lurbo (H) Herrar, klass 6
5. Marie Carlstrand BK Calluna Borås Damer A, klass 1
  Susanne Brink BK Calluna Borås Damer A, klass 3
6. Madelene Carlstrand BK Calluna Borås Damer A, klass 3
  Therese Öhrwall BK Calluna Borås Damer A, klass 1
7. Lars Dedorson BK Taifun Herrar A, klass 4
  Tomas Mill BK Taifun Herrar B, klass 5
8. Bengt Jönsson BK Ohm Herrar, klass 6
  Jan Långberg BK Ohm Herrar, klass 6
 

Anmälda fyrmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Bengt Englund BK Skinnsberg Herrar, klass 6
  Kent Holm BK Skinnsberg Herrar, klass 6
  Leif Toterud PBK Lurbo (H) Herrar, klass 6
  Sven-Erik Tallgren PBK Lurbo (H) Herrar, klass 6
2. Madelene Carlstrand BK Calluna Borås Damer A, klass 3
  Marie Carlstrand BK Calluna Borås Damer A, klass 1
  Susanne Brink BK Calluna Borås Damer A, klass 3
  Therese Öhrwall BK Calluna Borås Damer A, klass 1