Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Söndagen den 20 maj 14:30

Tillbaka

Följande spelare och lag är anmälda till denna start just nu:

Anmälda spelare


 

Namn

Klubb

Klass
1. Daniel Fransson Team Pergamon BC Herrar A, klass 1
2. Dennis Nordström-Green BK Tegnér Herrar A, klass 1
3. Timothy Jönsson IFK Borås Herrar A, klass 1
4. Daniel Nordström Green BK Tegnér Herrar A, klass 2
5. Mattias Lindström IFK Borås Herrar A, klass 2
6. Michael Rönnberg Mariedals BK Herrar A, klass 2
7. Mikael Johansson Team Alingsås BC Herrar A, klass 3
8. Lars Hagman BK Tegnér Herrar A, klass 4
9. Sören Larsson BK Tegnér Herrar A, klass 4
10. Alf Andersson BK Joar Herrar A, klass 5
11. Tobiaz Juneberg BK Viskan Herrar B, klass 2
12. Gunnar Elvin Team Mariestad BK Herrar B, klass 4
13. Peter Engman Karlskoga BK (n) Herrar B, klass 4
14. Reino Vargeng LC 17 BK Kristinehamn Herrar B, klass 4
15. Claes-Göran Ekberg Team Lerum BC Herrar B, klass 5
16. Roger Olsson Team Lerum BC Herrar B, klass 5
17. Tommy Björndahl IFK Göteborg Bowling Herr Herrar B, klass 5
18. Villy Johansson BK Nobel Herrar B, klass 5
19. Allan Jonsson BK Kasi Herrar, klass 6
20. Claes-göran Sjöström Team Lerum BC Herrar, klass 6
21. Erik Johansson Team Lerum BC Herrar, klass 6
22. Gerry Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Herrar, klass 6
23. Pertti Lehto Team Enköping BK Herrar, klass 6
24. Sune Irvemo Team Lerum BC Herrar, klass 6
25. Torbjörn Halling BK Viskan Herrar, klass 6
26. Beatrice Branell BK Skrufscha Damer A, klass 2
27. Linda Haglund BK Skrufscha Damer A, klass 3
28. Maria Niklasson BK Team Trollhättan Damer A, klass 4
29. Ulrika Heuvelman BK Skrufscha Damer A, klass 4
30. Marica Hermansson Hammarby IF BF Damer B, klass 1
31. Linn Lundvall BK Tegnér Damer B, klass 2
32. Malin Andersson BK Skrufscha Damer B, klass 3
33. Karin Hjertén BK Calluna Borås Damer B, klass 4
34. Rose-Marie Ragnarsson BK Qvinns Damer B, klass 5
35. Barbro Hjertén BK Calluna Borås Damer, klass 6
36.      
 

Anmälda tvåmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Mattias Lindström IFK Borås Herrar A, klass 2
  Tobiaz Juneberg BK Viskan Herrar B, klass 2
2. Michael Rönnberg Mariedals BK Herrar A, klass 2
  Mikael Johansson Team Alingsås BC Herrar A, klass 3
3. Timothy Jönsson IFK Borås Herrar A, klass 1
  Torbjörn Halling BK Viskan Herrar, klass 6
4. Claes-Göran Ekberg Team Lerum BC Herrar B, klass 5
  Claes-göran Sjöström Team Lerum BC Herrar, klass 6
5. Erik Johansson Team Lerum BC Herrar, klass 6
  Sune Irvemo Team Lerum BC Herrar, klass 6
6. Peter Engman Karlskoga BK (n) Herrar B, klass 4
  Villy Johansson BK Nobel Herrar B, klass 5
7. Allan Jonsson BK Kasi Herrar, klass 6
  Reino Vargeng LC 17 BK Kristinehamn Herrar B, klass 4
8. Lars Hagman BK Tegnér Herrar A, klass 4
  Sören Larsson BK Tegnér Herrar A, klass 4
9. Daniel Nordström Green BK Tegnér Herrar A, klass 2
  Dennis Nordström-Green BK Tegnér Herrar A, klass 1
10. Barbro Hjertén BK Calluna Borås Damer, klass 6
  Karin Hjertén BK Calluna Borås Damer B, klass 4
11. Beatrice Branell BK Skrufscha Damer A, klass 2
  Linda Haglund BK Skrufscha Damer A, klass 3
12. Malin Andersson BK Skrufscha Damer B, klass 3
  Ulrika Heuvelman BK Skrufscha Damer A, klass 4
 

Anmälda fyrmannalag


 

Namn

Klubb

Klass
1. Mattias Lindström IFK Borås Herrar A, klass 2
  Michael Rönnberg Mariedals BK Herrar A, klass 2
  Mikael Johansson Team Alingsås BC Herrar A, klass 3
  Tobiaz Juneberg BK Viskan Herrar B, klass 2
2. Claes-Göran Ekberg Team Lerum BC Herrar B, klass 5
  Claes-göran Sjöström Team Lerum BC Herrar, klass 6
  Erik Johansson Team Lerum BC Herrar, klass 6
  Sune Irvemo Team Lerum BC Herrar, klass 6
3. Allan Jonsson BK Kasi Herrar, klass 6
  Peter Engman Karlskoga BK (n) Herrar B, klass 4
  Reino Vargeng LC 17 BK Kristinehamn Herrar B, klass 4
  Villy Johansson BK Nobel Herrar B, klass 5
4. Daniel Nordström Green BK Tegnér Herrar A, klass 2
  Dennis Nordström-Green BK Tegnér Herrar A, klass 1
  Lars Hagman BK Tegnér Herrar A, klass 4
  Sören Larsson BK Tegnér Herrar A, klass 4
5. Beatrice Branell BK Skrufscha Damer A, klass 2
  Linda Haglund BK Skrufscha Damer A, klass 3
  Malin Andersson BK Skrufscha Damer B, klass 3
  Ulrika Heuvelman BK Skrufscha Damer A, klass 4