Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Resultat för Torsdagen den 17 maj 10:00 (Kristi Himmelsfärd)

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut

 
 
HERRAR A, KLASS 2
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Christoffer Samuelsson
Kinna BK
191 222 161 160 226 197 210 214     1581
2. Fredrik Melander
BK Enjoy
165 138 176 182 204 184 269 224     1542
 
 
HERRAR A, KLASS 3
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Hans Andersson
BK Kasi
246 181 169 222 181 222 152 183     1556
2. Pär Jansson
Kinna BK
174 189 200 169 189 174 218 207     1520
 
 
HERRAR A, KLASS 4
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Lars Flack
Kinna BK
231 245 214 232 195 245 186 162     1710
2. Mikael Pettersson
BK Enjoy
142 178 234 176 200 170 233 205     1538
3. Rainer Petrelius
BK Kasi
225 220 156 221 168 173 191 184     1538
4. Anders Svensson
Vetlanda BC
175 187 155 200 190 170 185 190     1452
 
 
HERRAR A, KLASS 5
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Alf Karlsson
IK Sterling
181 257 235 235 172 211 247 215     1753
2. Roger Eliasson
IK Sterling
173 168 237 166 172 204 223 244     1587
3. Anders Palmgren
Vetlanda BC
213 153 181 144 233 210 128 168     1430
4. Per Thomassen
BK Kasi
154 164 189 174 196 174 143 187     1381
 
 
HERRAR B, KLASS 1
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Joacim Gustafsson
Vetlanda BC
170 158 178 120 177 162 160 173     1298
2. Daniel Hjalmarsson
Vetlanda BC
176 166 156 122 135 138 181 167     1241
 
 
HERRAR B, KLASS 3
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Mikael Karlsson
Vetlanda BC
166 144 178 141 177 174 190 157     1327
 
 
HERRAR B, KLASS 4
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Jari Maajaakkola
BK Kasi
193 178 174 199 182 143 168 160     1397
2. Arto Tapola
Kinna BK
169 136 182 168 163 137 174 190     1319
3. Christer Svensson
Vetlanda BC
182 201 155 128 140 145 147 189     1287
 
 
HERRAR B, KLASS 5
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Björn Bränninger
Kinna BK
191 189 166 162 189 208 192 203     1500
2. Gullimar Åkerlund
BK Enjoy
185 178 142 190 179 188 212 172     1446
3. Morgan Kaldegård
Kinna BK
160 189 172 176 157 194 160 176     1384
4. Gert Lundin
Kinna BK
163 162 182 191 151 216 168 139     1372
5. Tommie Rudolfsson
Nybro IF
182 167 177 140 185 191 158 166     1366
6. Roger Fogelström
Kinna BK
119 206 188 127 184 183 176 157     1340
 
 
HERRAR, KLASS 6
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Anders Jardbring
Vetlanda BC
161 170 132 172 136 149 175 229     1324
 
 
DAMER A, KLASS 3
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Moona-Ayfer Åberg
Linköpings DBS Zorita
170 155 154 183 217 170 200 171     1420
 
 
DAMER A, KLASS 4
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Susanne Jonasson
BK Alley Team
132 212 155 186 152 192 162 211     1402
 
 
DAMER B, KLASS 4
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Åsa Hilmerson
BK Parant
178 192 168 158 154 169 163 213     1395
 
 
DAMER B, KLASS 5
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Gunilla Johnsson
Team Extreme BS
130 125 149 137 163 177 132 158     1171
 
 
DAMER, KLASS 6
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Pia Andersson
BK Parant
168 162 156 161 167 165 170 160     1309
2. Barbro Pettersson
BK Alley Team
184 152 144 156 166 148 154 178     1282
3. Ewy Tykosson
BK Parant
156 130 136 151 181 125 154 152     1185