Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Resultat för Torsdagen den 17 maj 14:30 (Kristi Himmelsfärd)

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut

 
 
HERRAR A, KLASS 3
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Magnus Kops-Eriksen
BK Ohm
172 167 207 202 181 191 194 238     1552
 
 
HERRAR A, KLASS 4
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Lars Dedorson
BK Taifun
173 180 202 196 176 215 181 265     1588
2. Per Möller
BK Trubaduren
152 186 213 200 181 217 215 187     1551
3. Ove Olander
BK Björnåsen
177 204 155 181 173 180 203 213     1486
4. Anders Hallström
BK Trix
182 155 204 188 185 222 201 142     1479
 
 
HERRAR A, KLASS 5
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Mats Andersson
BK Luntertun
154 190 197 213 213 193 168 188     1516
 
 
HERRAR B, KLASS 3
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Magnus Ahlberg
BK FH Engelholm
201 182 176 180 119 214 198 162     1432
 
 
HERRAR B, KLASS 4
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Lars Ohlsson
Team Osby BK
205 157 158 190 180 171 220 170     1451
2. Christer Hellberg
BK Rapid
129 154 148 186 137 124 192 179     1249
 
 
HERRAR B, KLASS 5
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Jan-Erik Karlsson
BK Trubaduren
177 201 193 154 184 172 217 187     1485
2. Göran Nilsson
BK Trubaduren
168 148 170 264 148 248 153 173     1472
3. Tomas Mill
BK Taifun
177 228 173 204 142 177 179 175     1455
4. Conny Gustafsson
BK Ohm
186 174 195 149 223 174 184 165     1450
5. Stig Johansson
Team Värnamo BC
161 157 181 150 226 147 179 200     1401
6. Ulf Johansson
BK Ohm
145 123 145 168 166 160 154 161     1222
 
 
HERRAR, KLASS 6
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Jan Petrusson
IK Sterling
200 179 214 167 175 190 211 205     1541
2. Hans Werner
BK Trubaduren
158 177 153 191 189 209 201 194     1472
3. Rudolf Rappu
BK Trubaduren
201 169 150 168 202 217 180 178     1465
4. Jan Långberg
BK Ohm
139 193 145 210 233 167 197 180     1464
5. Lars Larsson
BK Safir
204 185 209 202 152 167 122 199     1440
6. Bengt Englund
BK Skinnsberg
152 215 184 202 193 192 138 151     1427
7. Sven-Erik Tallgren
BK Skinnsberg
204 156 190 147 177 196 161 170     1401
8. Bengt Jönsson
BK Ohm
161 158 156 192 184 183 172 192     1398
9. Leif Toterud
BK Skinnsberg
181 155 159 144 181 167 164 206     1357
10. Kent Holm
BK Skinnsberg
169 163 189 206 166 149 145 144     1331
11. Karl-Åke Haglund
BK Skinnsberg
154 125 167 125 184 182 174 160     1271
 
 
DAMER A, KLASS 1
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Therese Öhrwall
BK Calluna
180 182 193 134 148 181 225 152     1395
2. Marie Carlstrand
BK Calluna
234 199 125 184 152 146 130 178     1348
 
 
DAMER A, KLASS 3
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Susanne Olausson
BK Calluna
195 204 201 151 181 174 214 178     1498
2. Madelene Carlstrand
BK Calluna
158 145 151 188 196 199 167 230     1434
 
 
DAMER A, KLASS 4
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Margaretha Carlsson
BK Linnéa
200 211 171 188 192 154 226 190     1532
 
 
DAMER A, KLASS 5
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Margaretha Schöning
Bollnäs BC
137 192 147 178 164 186 172 146     1322
 
 
DAMER B, KLASS 4
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Siv Dahlman
BK Pollux
161 201 153 142 192 156 184 144     1333
 
 
DAMER, KLASS 6
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
    Totalt
1. Kerstin Eek
Bollnäs BC
177 163 172 170 173 169 164 142     1330
2. Margit Andersson
Bollnäs BC
158 150 175 114 174 162 169 169     1271
3. Annagreta Roos-Stridh
Bollnäs BC
168 128 117 186 148 162 136 155     1200